Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ściąganie w prawo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ściąganie w prawo

    Zamieszczone przez greszczyn
    .Kilku moich znajomych było naprawdę zaskoczonych oglądając moją skodę (no.. nie.... to nie może być skoda)
    moi reaguja dokladnie tak samo

    Zamieszczone przez greszczyn
    Mieliśmy lato ,więc czasami otwieramy okna by przewietrzyć wnętrze(ups.. wymksnęło mi się ) ,ale nie radzę otwierać tylnych szyb podczas jazdy,objętnie obie czy tylko jedną .Do 50 km/h jest ok. powyżej można się przestraszyć :shock: .Trudno jest mi opisać to zjawisko ,ale huk i wibracje (jakiś rezonans)powietrza są koszmarne ( i to przy 60 km/h).
    tez tak mam i w poprzednich (innych) samochodach mialem to samo.
    Jest O3 1.4 TSI DSG elegance + amazing



    była 2008-2014 O2 1.9 BXE
    była 2005-2008 O1 1.9 AHF

  • #2
    ściąganie w prawo

    Witam wszyststkich serdecznie na tym forum

    Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.

    Od kilku dni jestem posiadaczem Octavi z 1998 r. Silnik 1.6 GLXi benzyna o mocy 100 KM.

    Auto kupiłem w Niemczech i podczas jazdy z poworotem do kraju zauważyłem, że dość mocno ściąga auto w prawo. Pierwszy przegląd techniczny na komputerze u nas w kraju wykazał ze wszystko jest OK. Być może ktoś z forumowuczów miał coś takiego i podpowie mi na co zwrócić uwagę.
    Jest jescze jeden problem, który także zobserwowałem w moim garażu, tzn. dość mocno pryska z tłumika jakąś taką cieczą. Co to może być? CZy udać sie z tym do ASO?

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
    Just Grisza

    Komentarz


    • #3
      geometria, opony,silentblocki przednich wachaczy,amortyzatory.......i to w takiej kolejności bym sprawdzał.

      Komentarz


      • #4
        W ostatecznosci hamulce. Jak auto dlugo stalo to sie moglo cos pozapiekac i lekko trzyma.

        To z wydechu to pewnie para wodna. :wink:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          witam tez jestem nowy
          kurcze pieczone mam to samo tylko nie silnie ściąga tylko lekko
          tylko u mnie też przy silnym wietrze drga kierownica ciekawe dlaczego

          Komentarz


          • #6
            zamien miescami opony
            ja mialem taki objaw po zmianie opon z zimowych na letnie jesli nie to to jeszcze sprawdz cisnienie w oponach czasem ludzie na to nie patrza
            prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

            Komentarz


            • #7
              zamien miescami opony
              O ile opony nie sa kierunkowe!!! Takich opon nie mozna zmieniac stronami, ewentualnie tyl-przod zrobic.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Jest jescze jeden problem, który także zobserwowałem w moim garażu, tzn. dość mocno pryska z tłumika jakąś taką cieczą. Co to może być? CZy udać sie z tym do ASO?
                Wykraplanie sie pary wodnej w tłumiku jest rzeczą normalną, ciecz wylatująca z rury jest najczęściej brązowa (rdzawka świadczy o korozji tłumika) lub czarna.

                Komentarz


                • #9
                  podczas jazdy z poworotem do kraju zauważyłem, że dość mocno ściąga auto w prawo. Pierwszy przegląd techniczny na komputerze u nas w kraju wykazał ze wszystko jest OK
                  Chyba ze auto bylo "walniete".. w ostatecznosci pojedz na jakis serwis ktory jest w stanie zmierzyc geometrie calego nadwozia. Mozna to tez czasami zaobserowac tym ze np. jedne drzwi sie ciezko zamykaja ( ocieraja o nadwozie ) czyli sa poprostu np. po naprawie powypadkowej zle spasowane, lub nadwozie nie zostalo calkowicie "naprostowane".. oczywiscie zycze zeby to nie bylo to !!
                  Octavia TDI - seria

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X